Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále raftové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Nejnižší úrovně jeskyní jsou trvale zaplněny plynem oxidem uhličitým, který v některých prostorách vytváří nebezpečná plynová jezera, těm se však turistický chodník vyhýbá. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v celé České republice s celoroční stálou teplotou 14°C.
Zbrašovské aragonitové jeskyně byly objeveny v roce 1912 a pro veřejnost jsou zpřístupněny od roku 1926.
Zbrašovské aragonitové jeskyně je chráněné území, které bylo vyhlášeno jako národní přírodní památka kvůli ochraně hydrotermálního krasového území evropského významu, jenž nemá v České republice obdoby.
Evropskou raritou jsou rovněž každoroční výstavy současného výtvarného umění, které se v jeskyních pořádají pravidelně již od roku 1981.
Zbrašovské aragonitové jeskyně nejsou kvůli celoročně vysoké teplotě zimovištěm letounů, avšak příležitostně se zde vyskytuje vrápenec malý (Rhinolophus hipposideros) – kriticky ohrožený druh C1, netopýr hvízdavý (Pipistrellus pipistrellus) – silně ohrožený druh C2, netopýr nejmenší (Pipistrellus pygmaeus) – silně ohrožený druh C2 a netopýr večerní (Eptesicus serotinus) – silně ohrožený druh C2.
Nedaleko jeskyní se nachází nejhlubší propast České republiky Hranická propast. Její suchá část, do níž lze volně nahlédnout, má hloubku -69,5 m, v zatopené části je nejnovějším měřením z roku 2016 potvrzena hloubka dalších -404 m. Celková hloubka je tedy zatím -473,5 m, dna dosud nebylo dosaženo.