Záchranou stanici pro poraněné živočichy provozuje Městské muzeum Františkovy Lázně při přírodovědném pracovišti Soos. Záchranná stanice a muzeum leží přibližně 6 km severovýchodním směrem od Františkových Lázní, na okraji přírodní rezervace Soos. Stanice pečuje o všechny druhy volně žijících poraněných nebo vysílených živočichů. Stanice má přidělenou působnost ve správních územích měst Aš, Cheb a Sokolov.
Část areálu stanice je zpřístupněna veřejnosti a můžete se tu dozvědět podrobnosti o činnosti stanice a druzích ošetřovaných živočichů. Ve voliérách jsou umístěni dravci, které kvůli následkům poranění nelze vypustit zpět do přírody. Nejstarším obyvatelem je výr velký, který je zde od roku 1997. Dalšími obyvateli jsou sova pálená, puštík obecný, luňák hnědý, jestřáb lesní, nejpočetnější jsou poštolky a káňata.
Do stanice se k ošetření, nebo k dokrmení a osamostatnění dostávají také velmi vzácné druhy zvířat. Například morčák velký, křivka obecná, včelojed lesní, kulíšek nejmenší nebo sýc rousný. Ze savců jsou nejběžnější ježci, ale ošetřován byl také jezevec lesní, několik druhů netopýrů nebo mýval severní a další druhy.
Přírodní rezervace Soos je oblast historického Sooského lesa „Soos silva" o rozloze 221 ha. Veřejnosti je prostřednictvím 1,2 km dlouhé, podlážkové naučné stezky opatřené informačními tabulemi přístupná pouze dílčí část rezervace.
Prohlédnout si lze také muzejní expozice o přírodě rezervace a jejího okolí, rozsáhlou expozici „Ptačí svět Chebska“ a paleontologickou expozici Dějiny země, jejíž součástí jsou modely prehistorických ještěrů v životní velikosti.