Muzeum dřevěného porculánu v centru obce (hned naproti budovy obecního úřadu) schraňuje na 450 exponátů dokládající dřívější život v Držkové a na Valašsku. K vidění jsou i velmi vzácné předměty dokumentující historii Držkové, kupříkladu starý roh držkovských ponocných z r. 1885, pečetidlo obce přibližně z r. 1900, dřevěné cedule Derschkowa a Stanoviště obecních kozlů z období druhé světové války a jiné.
A co všechno se dříve v Držkové vyrábělo? V zemědělství byste se dříve neobešli bez hrabí, kosisk, lepáků, dřevěných lopat, vidlí, podávek a pohrabůvek. V domácnostech měly své místo necůlky, vařechy a kopistě, šáflíky, lopáře a šustáky. Z velkých kusů dřeva se dříve dlabaly ohromné kadlby na obilí a troky na paření prasat při zabijačkách. Nejenže veškeré chalupy bývaly ze dřeva, ale i krytina byla dřevěná – šindele. Jen šindelů se prý vyrábělo v Držkové statisíce ročně. Speciálním odvětví dřevovýroby bylo bednářské (máselnice, puténky, škopky, trečapy, soudky a lejty) a kolářské (loukoťové a jiné kola) umění.
Muzeum je otevřeno celoročně, je však nutné si prohlídku dopředu domluvit po telefonu nebo e-mailem. V pracovních dnech je možné domluvit prohlídku pouze na odpolední hodiny (cca od 15:00 hod.).