Lázeňská obec Konstantinovy Lázně leží v západních Čechách, v okrese Tachov, zhruba 39 km severozápadně od Plzně a 31 km severovýchodně od Tachova. Z jedné části je obec obklopena lesy, velkou část obce zabírá lázeňský park.
Historie lázeňství se zde začala oficielně psát v roce 1803 a to kousek od současné hlavní budovy Prusík ve Starých Lázních.
V Konstantinových Lázních se zaměřují především na prevenci, léčbu a rehabilitaci kardiovaskulárních nemocí a léčbu pohybového ústrojí. Léčebný plán zahrnuje režimovou, dietní, pohybovou a medikamentózní léčbu, balneologické a fyziatrické procedury. Součástí léčby je kontrola rizikových faktorů a komplexní výchovný program. Konstantinovy Lázně se staly výchovným centrem životního stylu pacientů postižených kardiovaskulárními chorobami, a přispívají tak k sekundární prevenci těchto chorob.
Hlavní léčebné metody jsou jsou u společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně založeny na využití přírodních léčivých zdrojů – minerální uhličité vody, která se ohřívá na teplotu 33-34oC a používá se k uhličitým koupelím. Je čerpána z hloubky 40 m o vydatnosti 120-150 l za minutu při teplote 9,9°C, pH 5,26 a hustotě 0,9991 kg/l při 20°C. Minerální vodě v Konstantinových Lázních přísluší rovněž jedno prvenství: chemický rozbor místní léčivé minerální vody vykazuje vůbec nejvyšší obsah volného oxidu uhličitého v celé České republice.
Mezi další léčebné procedury se řadí inhalace, parafínové zábaly, klasické masáže, reflexní masáže, individuální rehabilitace, měkké techniky a rehabilitace po centrálních mozkových příhodách, manuální lymfodrenáže, oxygenoterapie.