Lázně Teplice nad Bečvou se nachází v Olomouckém kraji na území měst Hranice a Teplice nad Bečvou. Historie Lázní Teplice nad Bečvou sahá až do roku 1553. Patří tak k nejstarším lázním na Moravě. První kamenné lázně zde vybudoval majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí v roce 1553. Přímo pod lázeňskými budovami se totiž nacházejí skalní pukliny, navazující na rozsáhlý jeskynní systém. Právě tam vyvěrá ona zázračná léčivá voda, silně obohacená minerály a oxidem uhličitým – dnes nazývaná teplická kyselka.
Základním léčebným prostředkem v Lázních Teplice nad Bečvou je minerální voda s vysokým obsahem oxidu uhličitého.
Pitné pavilony, v nichž mohou návštěvníci z pramenných váz kyselku ochutnat či načepovat do nádob, představují architektonicky zajímavé drobné objekty, které působivě dotvářejí atmosféru lázní – Kropáčův neoklasicistní pavilon pochází z roku 1925, Gallašův pavilon (dříve zásobovaný vlastním vrtem) byl dokončen roku 1939 podle projektu Karla Kotase, Jurikův (původně Zápotockého) pavilon z roku 1970 navrhla Irena Čehovská. Janáčkův pavilon byl vystavěn v roce 1996 podle projektu Tomáše Kočnara a Petera Nagyho v těsném sousedství stávajícího záchytného parkoviště pro lázeňské hosty.
Nejstarší a nejsilnější zdroj této minerální vody z hloubky 60,4 m se nazývá Kropáčův pramen. Jeho voda dnes zásobuje balneoprovoz Lázeňského domu Radost. Druhý fungující vrt je nazýván Jurikův a zásobuje Lázeňské domy Janáček a Moravan.
Díky působení teplické kyselky vznikly i unikátní Zbrašovské aragonitové jeskyně. Minerální uhličitá kyselka zde vytvořila ojedinělou krasovou výzdobu a ohřívá jeskynní ovzduší celoročně na 14,5 °C. Do jejich podzemí na prohlídku s průvodcem můžete vstoupit přímo v areálu našich lázní.