Na severozápadním okraji obce Jevíčko se nachází komplex barokních budov bývalého augustiniánského kláštera, jehož počátky sahají do poloviny 14. století. Komplex zahrnuje raně barokní konvent z r. 1682 a pozdně barokní prelaturu z r. 1762. Klášter zanikl za Josefínských reforem.
Po polovině 18. století byla přistavena samostaná budova prelatury a kostel přestavěn do dnešní podoby. Areál konventu je tvořen čtyřmi jednopatrovými křídly, která jsou umístěna kolem nepravidelného rajského dvora. K východní části přiléhá kostel a k němu ze severu budova prelatury. Klášterní budovy jsou umístěny v těsné blízkosti hradební zdi (zevnitř městského areálu), která je u konventu součástí západního křídla.
Dnes je konvent adaptován v horním patře na byty, v přízemí na provozovny a kulturní sály pro potřeby města (oddávací sál). Prelatura slouží jako ubytovna.
V jižní části objektu bývalého konventu Augustiniánského kláštera v Jevíčku je umístěna stálá expozice muzejních sbírek regionálního významu. K vidění je sbírka porcelánu, fajánse a cínového nádobí, cechy a řemesla, osobnosti a kultura Malé Hané, příběh židovské čtvrti v Jevíčku a další.
Muzeum odkaz zde.