Klášter klarisek v Chebu je bývalý klášter řádu chudých sester sv. Kláry v západočeském Chebu. Komplex bývalého kláštera klarisek tvoří důležitou památkovou i urbanistickou složku historického jádra města Cheb a podstatu památkové rezervace.
Klášter klarisek byl vystavěn ke konci 13. století v bezprostředním sousedství františkánského kláštera, čímž vznikl ojedinělý typ ženského a mužského dvojkláštera. Roku 1463 byla dokončena stavba vlastního kostela sv. Kláry. V 18. století byl klášter klarisek značně zanedbaný, proto byl v letech 1707–1709 zbourán a nově vystavěn dle plánů Christophera Dientzenhofera. V roce 1782 byl řád zrušen a klášter sloužil k různým účelům, mimo jiné jako sklad pivovaru nebo dokonce vězení.
Jeptišky například vyráběly skříňky na relikvie a svaté obrázky ze stříbrných a zlatých drátků a svíce. Dále pracovaly v pekárně na cukrovinky, sladké pečivo a perník a vyráběly různé speciality jako bábovky, smažené koblihy, koláče a podobně. Jako léky prodávali také bylinnou a žaludeční vodu a mitridatium. Chebské antependium od zdejších jeptišek je výšivka z románského období, kterou lze vidět v Chebském muzeu.
Kostel sv. Kláry slouží jako výstavní prostor Galerie výtvarného umění v Chebu. Společně s objektem kláštera klarisek je chráněn jako kulturní památka.