
Zámek v obci Budíškovice s rozsáhlou oborou je příkladem feudálního sídla na pomezí Čech a Moravy, ve kterém je zachycen stavební vývoj od středověké tvrze, přes renesanční zámek po barokní přestavbu s mladšími doplňky. Zámek je od roku 1958 památkově chráněna stavba.
Za držení Cantelmů vznikl v obci Budíškovice na konci 17. století rozsáhlý barokní zámek. Na přestavbu nejspíše upomíná kašna na nádvoří datovaná rokem 1697. Ze starší vrstvy je dochována zámecká kaple sv. Josefa zmiňovaná již v roce 1673 a části severního křídla. Roku 1760 se zámek dostává do rukou rodu Wallisů, kteří jsou upomenuti nad vchodem štukovým erbem. Wallisové používali Budíškovice jako své letní sídlo a při zámku založili rozsáhlé zahrady a nejspíše i přilehlou oboru.
Další významné stavební zásahy proběhly v 19. století (např. nástupní schodiště ze dvora), zejména v neobarokním slohu. Rod Wallisů zámek držel do roku 1849, po druhé světové válce byl konfiskován z rukou Anny Marie Schaffgotschové a dodnes slouží jako domov důchodců.