
Barokní zámek Nadějkov se nachází ve stejnojmenné obci (okres Tábor) na náměstí Prokopa Chocholouška nedaleko kostela Nejsvětější Trojice. Zámek je od roku 1958 památkově chráněná budova. Zámecký areál je příkladem venkovského šlechtického sídla. Jeho nedílnou součástí je malebný, krajinářský park tvořící rámec zámecké budově, kterou park nenásilně spojuje s okolní krajinou.
V místech dnešního zámku stávala vodní tvrz ze 14. století. Do dnešních dnů se z tvrze dochoval zbytek bašty poblíž objektu zámku. Na počátku 16. století se dostal Nadějkov pánům Doudlebským z Doudleb. V roce 1542 při dělení majetku mezi bratry připadla ves i s příslušenstvím Bedřichovi z Doudleb, který nechal tvrz v letech 1570–1584 přestavět v renesančním slohu. Po jeho smrti roku 1596 připadl Nadějkov jeho synovi Oldřichovi a v držení rodu bylo panství do roku 1668. Poté se majitelé střídali.
Zmínka o zámku z roku 1703 uvádí, že v objektu je 19 místností s příslušenstvím. Raně barokní přestavba z 1. čtvrtiny 18. století probíhala pravděpodobně za Václava Norberta Kinského. Nutnými úpravami stavba prošla po požáru v roce 1756 za hraběnky Kokořovské, která zároveň dala obnovit již zpustlý zámecký park. Rostly zde neobvyklé a exotické stromy, květiny a keře. Barokní podobu dal zámku Nadějkov až následující majitel panství, Antonín Ferdinand Feuerstein, v roce 1781.
V roce 1803 zámek koupil pražský měšťan Jan Tuscani, od něhož jej koupili Vratislavové z Mitrovic, kteří roku 1863 provedli vnitřní úpravy zámku.
Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován a prostory byly využívány jako škola. V roce 1993 byl v rámci restitucí zámek vrácen v Izraeli žijícímu ing. Milanu Segerovi, respektive jeho synovi, Ronymu Segerovi. Ten zámek roku 2008 prodal firmě Galileo Veritas. V současnosti zámek chátrá.