Královský hrad, původně nazývaný Nižburk, později přebudovaný na zámek leží na ostrožně nad řekou Berounka v malebné krajině v jihovýchodním cípu křivoklátských lesů. Dnes je zde umístěno Informační centrum keltské kultury. Svou polohou naproti slavnému oppidu Stradonice zprostředkovává svým návštěvníkům nejen poznání, ale také atmosféru keltského světa.
Objekty nižborského zámku a části hospodářského dvora v sobě skrývají pozůstatky gotického hradu, založeného českým králem Přemyslem Otakarem II. někdy okolo poloviny 13. století. Za dob Karla IV. patřil mezi 14 nezcizitelných královských hradů. Výrazné přebudování hradu nastalo za Ottů z Losu po roce 1538. Výsledek měl být jedinečnou ukázkou hradního stavitelství 16. století. Z královského a později z císařského držení byl vyjmut až roku 1601.
Další přestavbou mezi léty 1601–1613 byl hrad změněn v renesanční zámek, jehož podoba velmi utrpěla v průběhu třicetileté války, ale byl znovu opraven. V roce 1685 přechází do vlastnictví Valdštejnů. Do dnešní podoby byl zámek přestavěn na přání Jana Josefa hraběte Valdštejna v letech 1720–1724. Celý areál zámku byl upraven v barokní podobě a postavena nová zámecká kaple.
Dědictvím přešel zámek do majetku knížecího rodu Fürstenbergů. Poslední výraznější stavební úpravou byla výměna krovů a sjednocení plochy střech ve 30. letech 19. století. V dalším průběhu byly provedeny intenzivní opravy fasád a výrazné přeměny interiérů včetně barokních a empírových maleb na stropech a stěnách. Jejich podoba je reprezentována rekonstrukcí výmalby malého salonku a velkého sálu. Z areálu zámku se postupně stalo sídlo knížecí správy. V prvním patře zámku byla zřízena knihovna kněžny Leontýny z Fürstenbergu (zhruba 5 000 knih) a umístěny sbírky archeologických a historických památek z celého křivoklátského panství.
Po roce 1997, kdy zámek koupila obec, byla zahájena celková rekonstrukce. Ta byla úspěšně zakončena v roce 2004 otevřením Informačního centra keltské kultury.
Informační centrum provozuje Ústav archeologické památkové péče středních Čech.
Otevírací doba Informačního centra keltské kultury:
- květen, září, říjen: víkendy a svátky 10 – 17 hodin
- červen – srpen: každý den
Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 20 Kč