Červený Hrádek byl přestavěný na zámek z původní gotické tvrze ze 13. století, a najdeme jej na nevýrazné ostrožně ve stejnojmenné obci u Sedlčan. Červeným Hrádkem byla tvrz nazývána od 16. století, snad podle krytiny nebo barvy omítky ozdobené červenými pruhy. V roce 1669 ji zcela zničil rozsáhlý požár. Po něm zůstala poměrně dlouho v rozvalinách a znovu vybudována byla až kolem roku 1711. Majitelé se velmi často střídali, od roku 1837 stavbu vlastnil rod Mladotů ze Solopisk.
Současná podoba zámku pochází z let 1844–1894, kdy byl přestavěn v romantickém (historizujícím) stylu. Po roce 1893 přestavbu řídil pražský stavitel Josef Freyn, kterému asistoval jeho příbuzný, tehdejší student Vídeňské akademie výtvarných umění Jan Kotěra. Po roce 1895 už stavbu vedl Kotěra sám. Přestavba proběhla z iniciativy barona Johanna Mladoty von Solopisk. Exteriér je v novogotickém stylu, zatímco v interiérech převládá inspirace secesí. Ze stejné doby pochází i věž s cimbuřím a sedlovou střechou.
Po roce 1948 byl zámek zestátněn a prostory využívalo muzeum a archiv. Po roce 1989 byl navrácen původním majitelům.
Zámecký objekt působí impozantním a romantickým dojmem, který ještě umocňuje zámecký park s rybníkem. Kolem stavby spatříte zbytky vnějšího opevnění.
V současnosti je zámek v soukromých rukou a přístupný je pouze zámecký park, který je nádherně udržovaný a zajímavý. Do zámku se dostane pouze u příležitostí různých akcí.