Hrad Kyšperk, který se ve středověkých pramenech obvykle nazývá Geiersberg, případně Supí hora, byl postaven na ostrohu a na ochranu obchodní stezky z Krušných hor do Saska, zvané později poštovní nebo i pašerácká. Zřícenina hradu je chráněna jako kulturní památka ČR.
Hrad Kyšperk, poprvé připomínaný roku 1319, nechal na počátku 14. století postavit král Jan Lucemburský. Prvním majitelem hradu byl Oto z Bergova původem z Duryňska, který přišel do Čech s Těmou z Koldic, budoucím pánem na Krupce. V roce 1327 získal Oto z Bergova od panovníka větší panství bílinské a Kyšperk prodal pražskému biskupovi Janovi IV. z Dražic. Až do počátku 15. století měli hrad v držení pražští biskupové a arcibiskupové.
Roku 1393 sem před hněvem krále Václava IV. uprchl arcibiskup Jan z Jenštejna, který nechal Kyšperk přestavět a opravit za tehdy neuvěřitelných 1500 kop grošů. Při rekonstrukci byla dostavěna strážní věž a kaple. Posledním arcibiskupským držitelem hradu byl Konrad z Vechty, který konvertoval k husitství. Roku 1418 byl Kyšperk zastaven tehdejšímu purkrabímu Rydkéřovi z Polenska. Kolem roku 1428 byl hrad obléhán Husity, ale dobyl ho až v roce 1433 Jakoubek z Vřesovic. Po jeho smrti zdědil panství jeho syn Jaroš, zakladatel rodu Kyšperských z Vřesovic.
V roce 1520 koupila hrad rodina Glatzů z Krupky. O šest let později Zikmund Glatz Kyšperk zapálil neopatrným výstřelem z ručnice, hrad vyhořel a zůstal opuštěný a ponechán svému osudu.
Dodnes se zachovaly zbytky jádra s věží, obvodové hradby a část obytné věže na předhradí. Je zachováno i podzemní sklepení.
Na místo se dostanete po modré turistické značce.