Kostel byl postaven v letech 1939–1941 v areálu dřevěného městečka rožnovského skanzenu – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Předlohou byl kostel z Větřkovic, který však v roce 1887 lehl popelem. Kostelní věž však není kopií věže větřkovického kostela, ale připomíná věž dřevěného kostela v Tiché, který taktéž vyhořel, a to v roce 1964.
Kolem kostela je dřevěný ochoz s kamennými křtitelnicemi, kovovými a dřevěnými kříži a ohořelými kovanými dveřmi z již zmiňovaného kostela v Tiché. Kostel je obklopen hřbitovem a parkánovým plotem. Hřbitov, zvaný Valašský Slavín, má ve své starší části přenesené náhrobky fojtů z Hutiska a Solance, náhrobky prostých lidí a frýdlantské lité kříže. Starý hřbitov je doplňován hroby a náhrobky významných valašských kulturních pracovníků.
V síni kostela je kamenná nádoba na svěcenou vodu a zpovědnice, jež stávala původně v dřevěném kostele v Tiché. V sakristii kostela lze vidět mešní roucha. Na kamenném náhrobním kamenu, připevněném na zeď sakristie, je napsána legenda o nešťastné smrti mladé nevěsty Alžběty Vaňkové v roce 1662. Před sakristií stojí kamenný anděl.
V presbyteriu jsou čtyři barokní obrazy a dále korpus z majetku někdejšího dřevěného kostela v Rožnově. Obraz po levé straně oltáře od akademického malíře Františka Hlavici představuje sv. Annu jako vychovatelku Panny Marie. Obě světice jsou vymalovány ve valašském kroji.
Před kněžištěm je po pravé straně kamenná křtitelnice, po stranách lavic pak cechovní postavníky. Každé sdružení řemeslníků, cech, mělo nejen své pevné postavení ve společnosti, ale také stálé místo v kostelních lavicích. Na cechovních postavnících lze vidět znaky řezníků, kovářů, krejčích i tkalců. Na stěnách visí cyklus obrazů "Křížová cesta".
Zdroj informací poskytl PaedDr. Josef Šebetovský, správce webových stránek www.drevenekostely.tode.cz.