Památky a zajímavosti Kněždub
Dominantou obce Kněždub je pseudorománský kostel sv. Jana Křtitele jehož dřívější podoba se připomíná již v roce 1475. U něj stojí tři památné lípy a zvonice z poloviny 19. století.
Na návsi i v domkářské části se zachovalo několik malebných staveb lidové architektury. Selský domek nabízí možnost nahlédnout do života a práce drobmých rolníků 19. a 20. století. Je zde možné vidět jak se žilo, bydlelo a jaké zvyklosti a tradice naplňovaly život lidem v dobách minulých. Děti si můžou pohladit a nakrmit kamerunské i domácí kozičky, vietnamské prasátko a tradiční domácí zvířectvo jako králíky a slepice. Selský domek také nabízí zábavu v podobě jízdy na trakaři nebo historickém kole.
Existence školy v obci se datuje pravděpodobně již v 15. století, v době třicetileté války však zanikla. K obnovení školy dochází v 18. století, což dokazuje kancionál, dnes uložený ve Veselí nad Moravou, který obsahuje poznámku: "napsal Pavel Kostka, rektor kněždubský". Toto jméno však se v žádných jiných písemných pramenech neobjevuje a tedy prvním historicky doloženým učitelem je Antonín Matýsek z roku 1777, který byl zároveň obecním písařem.
Obec se pyšní několika slavnými rodáky, kteří odpočívají na místním hřbitově, zvaném Slovácký Slavín. Jedná se o malíře Jožu Úprku (1861–1940), jeho bratra sochaře Frantu Úprku (1868–1929) a malíře Antoše Frolku (1877–1935), všichni proslavili folklor Slovácka. Jejich rodný dům byl zrekonstruován podle dochovaných dobových fotografií a záznamů a patří mezi nemnoho typických představitelů tzv. hliněných staveb budovaných ve své době. Je veden jako státní kulturní památka. Dům slouží jako stálá expozice tvorby bratří Úprků a ukázka dobového zařízení a interiérů, v nichž tvořili.