V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Brno-venkov |
Správní obvod: | Židlochovice |
GPS souřadnice: | 49.092036N, 16.629331E |
Nadmořská výška: | 186 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1048 (977 let) |
Katastrální výměra: | 559 ha |
Počet obyvatel: | 1 500 |
PSČ: | 664 61 |
Adresa URL: | www.rajhradice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Rajhradice: 6 km
Poslední data: 16.4.2025 01:30
Umístění: 220 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Irena a ve správním obvodu obce Židlochovice se toto jméno vyskytuje přibližně 75x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Židlochovice jsou: Jan (940x), Jiří (928x), Petr (876x), Marie (842x), Jana (820x), Pavel (710x), Tomáš (560x), Martin (551x), Josef (538x), Zdeněk (500x), Eva (472x), Jaroslav (463x), Hana (454x), Miroslav (427x), František (427x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Rajhradice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Židlochovice jsou: Svoboda (163x), Svobodová (160x), Sedláček (114x), Sedláčková (107x), Dvořák (104x), Nováková (103x), Novák (99x), Dvořáková (97x), Urbánková (90x), Procházková (89x), Pokorná (88x), Procházka (87x), Duchoňová (83x), Pokorný (80x), Duchoň (76x)?