Historie obce Bohuslavice u Zlína
První záznam o vesnici pochází z roku 1362. Po roce 1405 se stala trvalou součástí panství Malenovice. Vznik obce je spojen pravděpodobně s kolonizačním úsilím moravského hraběte Jana Jindřicha, v jehož držení panství bylo. Sňatky a úmrtí měly za následek časté střídání majitelů malenovského panství. Mezi jinými to byli Kryštof Karel Konický, Karel Libštejnský z Kolovrat, hrabata Karel Maxmilián Thurn, Karel z Lichtejnštejna, Karel Vincenc Salm z Neuburg a Leopold Šternberk. Šternberkové vlastnili panství až do roku 1945. Poslední z nich koupil panství Malenovice spolu se statkem Pohořelice za 660 000 zlatých.
Obyvatelé vesnice byli převážně drobní zemědělci, živili se chovem ovcí, koz, krav a ostatního domácího zvířectva. Z různých náznaků vyplývá, že osídlení Bohuslavic spadá do mnohem starší doby, než dosvědčují písemné zmínky. Celá obec byla posunuta blíže k Doubravám, kde se dodnes dají nalézt zbytky zdiva.
V místě za budovou dnešního obecního úřadu stála pravděpodobně tvrz, která bývá označována jako Buchtův Hrádek.
Z událostí ovlivňujících život vesnice je významná epidemie cholery, při níž v roce 1866 zemřelo 60 místních obyvatel.
První polovinu 20. století ovlivnily dvě světové války, v průběhu kterých umírali i občané Bohuslavic. Válečné oběti připomíná památník padlých vybudovaný uprostřed obce.