Okolí a příroda Bolehošť
V obci Bolehošť a jejím okolí se nachází několik rybníků. Severozápadně od obce se nachází chráněné území Chropotínský háj, jižně a jihozápadně se rozprostírají Bolehošťské a Ledecké bory.
Jako v zrcadle Orlických hor v jihozápadní části rychnovského regionu se v nížinné části Orlické tabule rozprostírá mírně zvlněná oblast Vrcha. Oblast protkána množstvím potůčků a říček nabízí nezapomenutelný výhled nejen na Orlické hory, ale také Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou. Ve výšce 413 m.n.m. se nad zalesněným údolím Dřížná, s poklidným poutním místem kaplí Panny Marie Lurdské, tyčí rozhledna Osičina. Z ní pak dokončíme a rozšíříme výhled o Kralický Sněžník, Železné hory i Kunětickou horu.
Přírodní rezervace Chropotínský háj
Ten tvoří smíšený les s bohatým bylinným podrostem, který je typickým přirozeným listnatým lesem. Rezervace o rozloze 18,7 ha se nachází severozápadně od obce. Vyhlášena byla v roce 1955. Předmětem ochrany je zbytek lužního lesa s bohatou Sasanka hajnívegetací. Lužní dubové porosty mají bohaté keřové a bylinné patro, převážná většina porostů (přes 90 %) se svým složením blíží přirozenému stavu. Jednotlivě zde rostou i mohutné staré duby. V rezervaci rostou vzácné rostliny jako např. pižmovka mošusová (Adoxa moschatellina), česnek ořešec (Allium scorodoprasum), sasanka hajní (Anemonoides nemorosa) a s. pryskyřníkovitá (A. ranunculoides), áron plamatý (Arum maculatum), lýkovec jedovatý (Daphne mezereum), svízel Schultesův (Galium schultesii), jaterník trojlaločný (Hepatica nobilis), kosatec žlutý (Iris pseudacorus), zapalice žluťuchovitá (Isopyrum thalictroides) a další. V háji se nachází též uznaná bažantnice, proto sem nelze vstupovat celoročně.