Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Kraj: | Zlínský |
Okres: | Zlín |
Správní obvod: | Zlín |
GPS souřadnice: | 49.218013N, 17.747386E |
Nadmořská výška: | 242 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1261 (764 let) |
Katastrální výměra: | 1 603 ha |
Počet obyvatel: | 1 835 |
PSČ: | 763 11 |
Adresa URL: | www.zelechovice.net |
Vzdálenost meteostanice od obce Želechovice nad Dřevnicí: 4 km
Poslední data: 18.4.2025 04:10
Umístění: 249 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Zlín jsou: Nováková (229x), Novák (216x), Krajčová (214x), Vyoral (196x), Vyoralová (195x), Krajča (192x), Kučerová (189x), Svobodová (187x), Ševčíková (184x), Holík (183x), Miklová (178x), Kučera (177x), Ševčík (176x), Holíková (176x), Navrátil (170x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Bike Arena Vsetín je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Želechovice nad Dřevnicí?
Bike Aréna Vsetín je singletrailové centrum pro horská kola, které se nachází na Vsetíně v místní části Semetín. Bike Aréna nabízí přes 20 kilometrů přírodních stezek a trailů barevně rozlišených podle obtížnosti.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Zlín jsou: Marie (2 874x), Petr (2 717x), Jiří (2 617x), Jana (2 381x), Jan (2 336x), Pavel (1 986x), Josef (1 919x), Martin (1 896x), Tomáš (1 751x), Eva (1 567x), Jaroslav (1 563x), Miroslav (1 539x), Hana (1 437x), Ludmila (1 416x), Anna (1 306x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Želechovice nad Dřevnicí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně - Budova 21 je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Želechovice nad Dřevnicí?
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně - Budova 21 - bývalá administrativní budova firmy Baťa s historickým výtahem a jedinečným výhledem na Zlín.
Dnes má svátek Valérie a ve správním obvodu obce Zlín se toto jméno vyskytuje přibližně 17x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?