Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Kraj: | Královéhradecký |
Okres: | Náchod |
Správní obvod: | Náchod |
GPS souřadnice: | 50.459555N, 16.112445E |
Nadmořská výška: | 419 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1582 (443 let) |
Katastrální výměra: | 820 ha |
Počet obyvatel: | 579 |
PSČ: | 549 46 |
Adresa URL: | www.zabrodi.cz |
Části obce Zábrodí: Horní Rybníky, Končiny
Vzdálenost meteostanice od obce Zábrodí: 2 km
Poslední data: 18.4.2025 01:40
Umístění: 435 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Zábrodí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Valérie a ve správním obvodu obce Náchod se toto jméno vyskytuje přibližně 11x?
Zřícenina hradu Vizmburk je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Zábrodí?
Vizmburk je zřícenina hradu nacházející se v katastru obce Havlovice v Královéhradeckém kraji. Od roku 1964 je chráněna jako kulturní památka. Zřícenina je majetkem České republiky a její správu zajišťuje NPÚ. Údržby a konzervace ruin se ujal místní spolek Sdružení pro Vizmburk.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 126 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 63 km od obce Zábrodí?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Náchod jsou: Jiří (2 072x), Jan (1 781x), Petr (1 734x), Jana (1 672x), Josef (1 589x), Jaroslav (1 226x), Marie (1 222x), Pavel (1 205x), Tomáš (1 116x), Martin (1 116x), Hana (988x), Eva (963x), Věra (838x), Zdeněk (830x), Michal (782x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Náchod jsou: Novák (246x), Nováková (223x), Hanušová (212x), Nývltová (172x), Vlčková (166x), Hanuš (166x), Jirásková (165x), Balcar (163x), Nývlt (157x), Jirásek (153x), Balcarová (153x), Vlček (151x), Prouza (150x), Prouzová (146x), Škodová (142x)?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.