Památky a zajímavosti Meziměstí
Zámek
Bývalá tvrz, která od roku 1434 patřila k broumovskému klášteru. V letech 1728 - 38 byl na zakázku broumovského opata Otmara Zinkeho zámek přestavěn pravděpodobně K. I. Dientzenhoferem na barokní. Obdélný, patrový, s mansardovou střechou, obě hlavní průčelí členěna výraznými středními a bočními rizality. Nad jižním portálem kartuše s aliančním znakem broumovského a břevnovského kláštera. V přízemí a chodbě patra křížové a lunetové klenby a množství barokních portálů, v patře bývalé kaple - oválná, stěny členěny zdvojenými lizénami, nesoucími nízkou kupoli. Po r. 1918 byl využíván k různým účelům (např. v něm byla první česká škola v Meziměstí) a po pozemkové reformě se v r. 1922 stal soukromým zemědělským statkem. Po vyvlastnění po 2. sv. válce byl objekt využíván k zemědělským účelům a silně zchátral. Rekonstrukce v 70. letech mu vrátila původní podobu a v r. 1976 - 1994 byl sídlem MNV a MěÚ. V současné době je po navrácení v restituci v soukromém vlastnictví.
Nádraží
Nádraží ČD je technickou památkou.
Kostel sv. Anny ve Vižňově
Původní středověký kostel byl ve vsi doložen už v r. 1335. Stavba současného kostela byla zahájena r. 1724 a zcela dokončena r.1728.
Barokní kostel sv.Jakuba Většího v Ruprechticích
Byl vysvěcen roku 1723. Postavit jej nechal opat Otmar Zinke na místě staršího dřevěného kostela pravděpodobně podle projektu Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Některé prameny připisují projekt jeho otci Kryštofu Dientzenhoferovi. Novobarokní hlavní oltář byl roku 1997 doplněn novým obrazem od ukrajinského malíře Vjačeslava Iljašenka. K vnitřnímu zařízení patří barokní kazatelna s figurálními reliéfy. Pravidelné nedělní bohoslužby začínají v 16 hodin.
Vedle kostela stojí renesanční dvoupatrová zvonice z druhé poloviny 16. století. V pozdější době byla několikrát upravována. V přízemí je zaklenuta křížovou klenbou a slouží jako brána na hřbitov.
Fara se znakem broumovského kláštera stojí vpravo od kostela. Postavena byla roku 1838.
Socha sv. Trojice v Ruprechticích vlevo u silnice je z roku 1771.