Dnes má svátek Evženie a ve správním obvodu obce Horšovský Týn se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Část obce: | Horšovský Týn |
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Domažlice |
Správní obvod: | Horšovský Týn |
GPS souřadnice: | 49.567307N, 12.942469E |
Adresa URL: | www.horsovskytyn.cz |
Části obce Horšovský Týn: Borovice, Dolní Metelsko, Hašov, Horní Metelsko, Horšov, Kocourov, Lazce, Malé Předměstí, Město, Nová Ves, Oplotec, Plzeňské Předměstí, Podhájí, Podražnice, Semošice, Svatá Anna, Svinná, Tasnovice, Valdorf, Velké Předměstí, Věvrov
Vzdálenost meteostanice od obce Borovice: 4 km
Poslední data: 22.4.2025 09:20
Umístění: 396 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dnes má svátek Evženie a ve správním obvodu obce Horšovský Týn se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Horšovský Týn jsou: Marie (557x), Václav (536x), Josef (532x), Jan (480x), Jiří (398x), Jana (390x), Anna (366x), Petr (300x), Miroslav (273x), Pavel (270x), Jaroslav (266x), Tomáš (246x), Karel (238x), Martin (216x), Zdeněk (206x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Klatovy s 20 469 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 32 km?
Město Klatovy leží v šumavském podhůří poblíž jihozápadní hranice České republiky s Německou spolkovou republikou, zhruba 40 km jižně od Plzně. Město je někdy také nazývané „brána Šumavy". Městem Klatovy protéká malý Drnový potok, který se vlévá za městem do Úhlavy.
Název obce Borovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Borovice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 1x.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Horšovský Týn jsou: Černý (45x), Herian (44x), Svobodová (43x), Svoboda (41x), Černá (40x), Liška (35x), Nový (34x), Tomanová (33x), Herianová (33x), Váchalová (31x), Lišková (31x), Nová (30x), Fišerová (30x), Soukupová (29x), Soukup (28x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 270 km od obce Borovice?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.