Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Část obce: | Jistebnice |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Tábor |
Správní obvod: | Tábor |
GPS souřadnice: | 49.461149N, 14.485456E |
Adresa URL: | www.jistebnice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Božejovice: 8 km
Poslední data: 22.2.2025 19:10
Umístění: 439 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Božejovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Rozhledna Kupa je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Božejovice?
Na vrchu Kupa (503 m) ležícího 0,5 km severně od vesničky Jestřebice, zhruba 20 km severovýchodně od Písku byla v roce 2009 postavena dřevěná rozhledna. Trámová konstrukce se čtyřmi patry, z nichž poslední patro ve výšce 10 m,
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 68 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.