Historie obce Skuhrov
Skuhrovský dvůr byl odedávna spojován s Liteňským velkostatkem. Už od pradávna zde stávala tvrz se dvorem na níž žil okolo roku 1316 Jetřich ze Skuhrova, který proslul soudními spory se sousedy. V letech 1380 a 1383 zde pobíval Jenec ze Skuhrova. Až do roku 1381 byl majetkem mocného rodu Buziců, posledním z tohoto rodu jest Jan řečený z Týnce.
V době husitských válek stáli skuhrovští vladykové na straně krále Zikmunda, který jim za odměnu „zastavil" Vaňkovy ze Skuhrova a jeho společníkům roku 1436 úroky a dědiny v Hoholicích. Zápis o tomto rozhodnutí odevzdal Václav a jeho druhové roku 1447 pražské kapitule. Roku 1457 se tento Václav připomíná v rozličných jednáních, která se týkala vesnice Hostivice.Václav měl patrně nějaké „zboží" u Rakovníka, neboť na Skuhrově sídlil Jan ze Skuhrova,který se přel o nabitý majetek se sestrou Eliškou.
Později přikoupili Skuhrov Mladotové ze Solopysk včetně sousedních vesnic k liteňskému panství. Od roku 1581 se Liteňského zboží ujímá Václav st.Vratislav z Mitrovic. V roce 1648 prodal Zdeněk z Mitrovic celé zboží Jaroslavovi hraběti Bubna a Sittiez. V roce 1728 byli majitelé Litně opět Vratislavové z Mitrovic, kteří ji prodali Josefu Brechlerovi jehož syn Josef byl v roce 1813 povýšen od císaře Františka I. do rytířského stavu s predikátem s Troskovic. Josefův syn Vincenc prodal zboží roku 1842 Karlu Ferdinandovi baronu z Puteany od něhož koupil celé zboží v březnu roku 1850 J. Frant. Doubek, jehož syn Josef Šebastián byl v r. 1892 povýšen za rytíře a tato rodina jest majitelem celého velkostatku.Tvrz a pustá ves se uvádějí ještě ve spisech z roku 1571 a až od roku 1890 byl zdůrazněn význam Skuhrova, kdy rytíř Daubek zde nechal místo tvrze postavit velkou obchodní sladovnu, na tehdejší dobu velice moderní a hospodářsky výnosnou. Sladovalo se zde nepřetržitě od října do března, zaměstnanci byli většinou domácí, kteří po práci byli zaměstnáni ve dvoře jako zemědělští dělníci. Při sladovně byl vybudován nový poplužní dvůr, ve kterém vládl šafář, podléhající liteňskému správci. Pro deputátníky zde byly postaveny bytové jednotky. Důvodem umístění sladovny na Skuhrově byly především levnější zdroje pracovní síly než třeba v Litni. Po převratu byl zde zřízen lihovar na pálení švestek na slivovici. Ve světové válce, kdy byl omezen prodej ječmene na slad sušili se ve sladovně jablka,z elí a cibule a to v dost značném množství a majitel zde sušil chmel ze svých chmelnic.