Památky a zajímavosti Hroznětín
Dominantou obce na náměstí je kostel sv. Petra a Pavla. Farní kostel byl založen tepelským klášterem na počátku 13. století. Dostavěn byl snad roku 1227. V roce 1643 se zřítila věž kostela, která byla znovu vystavěna v roce 1679 tesařským mistrem H. G. Spanigerem z Ostrova. V letech 1732-1734 byl kostel rozšířen do dnešní podoby. Tehdy byl původní presbytář s nadstavěnou věží změněn v sakristii. Po požáru roku 1873 byl kostel obnoven K. B. Richterem z Potůček. V roce 2009 proběhla rekonstrukce fasády věže a klempířských prvků, na kterou přispěl Karlovarský Kraj částkou 200 tisíc korun.
Jednolodní kostel s okoseným východními nárožími lodi, s čtvercovým presbytářem a menší hranolovou, v horní části osmibokou, věží v ose kostela. V přízemí věže, v místě původního presbytáře, je umístěna sakristie. Hlavní průčelí kostela je členěno zdvojenými pilastry a nikami, na bočních stranách jsou omítkové rámce. Nároží věže jsou podepřena jednou odstupňovanými opěrnými pilíři. Dnešní sakristie zaklenutá křížovou klenbou je oddělena od presbytáře mírně hrotitým triumfálním obloukem se zkosenými nárožími. Presbytář je zaklenut oválnou kupolí na pendentivech, loď je plochostropá. Trojramenná kruchta je po celém obvodu kostela.
Vnitřní pseudorenesanční zařízení kostela pochází z doby po požáru v roce 1873. Dva boční oltáříky se soškami Čtrnácti sv. pomocníků a Dvanácti apoštolů z konce 18. století patrně z místní dílny rodiny Lorenzů.
Na faře u kostela jsou zachovány sochy a části oltářů pocházejí z místní sochařské, truhlářské a malířské dílny rodiny Lorenců, pracující od konce 18. do konce 19. století.
Židovský hřbitov - v katastru města leží jeden z nejstarších židovských hřbitovů ve střední Evropě. Jedná se o velmi historicky cennou památku. Hřbitov existoval pravděpodobně již v 15. století, odkdy je v Hroznětíně doloženo židovské osídlení. Za druhé světové války byl poničen. Na ploše 0,44 ha je dochováno kolem 300 náhrobků, nejstarší z let 1684 a 1690.
V obci se dále nachází sousoší Panny Marie, svaté Alžběty a svatého Maxmiliána a sousoší svatého Jana Nepomuckého, svatého Floriána a svatého Šebestiána.