Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Část obce: | Mírová pod Kozákovem |
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Semily |
Správní obvod: | Turnov |
GPS souřadnice: | 50.591125N, 15.180565E |
Adresa URL: | www.mirova.cz |
Části obce Mírová pod Kozákovem: Bělá, Bukovina, Chloumek, Chutnovka, Dubecko, Hrachovice, Kvítkovice, Loktuše, Prackov, Rohliny, Sekerkovy Loučky, Smrčí, Stebno, Vesec
Vzdálenost meteostanice od obce Bělá: 16 km
Poslední data: 2.4.2025 22:50
Umístění: 500 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Turnov jsou: Jiří (1 069x), Jana (997x), Jan (997x), Petr (830x), Josef (757x), Jaroslav (707x), Pavel (602x), Tomáš (595x), Marie (586x), Martin (550x), Eva (527x), Hana (521x), Miroslav (470x), Zdeněk (429x), Václav (414x)?
Dnes má svátek Erika a ve správním obvodu obce Turnov se toto jméno vyskytuje přibližně 10x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Bělá se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 10x?
Název obce Bělá v jednotlivých krajích: Jihočeský: 2x, Liberecký: 2x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 1x, Vysočina: 2x, Olomoucký: 1x, Moravskoslezský: 1x.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Turnov jsou: Svobodová (117x), Nováková (113x), Novotná (105x), Svoboda (102x), Novák (96x), Novotný (91x), Janků (85x), Černá (80x), Mlejnek (80x), Mlejnková (79x), Drahoňovský (79x), Brožová (79x), Brož (75x), Černý (72x), Marek (69x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?