Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Část obce: | Desná |
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Jablonec nad Nisou |
Správní obvod: | Tanvald |
GPS souřadnice: | 50.757605N, 15.305713E |
Adresa URL: | www.mesto-desna.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Desná I: 8 km
Poslední data: 16.4.2025 14:10
Umístění: 660 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Desná I se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Tanvald jsou: Jiří (653x), Jan (619x), Jana (570x), Petr (554x), Josef (460x), Pavel (384x), Jaroslav (383x), Miroslav (362x), Eva (343x), Tomáš (334x), Martin (334x), Hana (333x), Marie (320x), Milan (269x), Michal (263x)?
Zámek Hrubý Rohozec je ve vzdušné vzdálenosti 21 km od obce Desná I?
Státní zámek a národní kulturní památka Hrubý Rohozec leží ve stejnojmenné městské části na severozápadním okraji města Turnova, v části Hrubý Rohozec. Státní zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem,
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Tanvald jsou: Novák (78x), Nováková (76x), Černá (72x), Černý (68x), Novotný (60x), Balatka (54x), Novotná (51x), Balatková (50x), Patrman (48x), Malý (45x), Rydval (44x), Šourková (41x), Šourek (41x), Svoboda (40x), Kučerová (40x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Irena a ve správním obvodu obce Tanvald se toto jméno vyskytuje přibližně 103x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Jablonec nad Nisou s 42 987 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 10 km?
Město Jablonec nad Nisou je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. Obec má tyto části: Jablonec nad Nisou, Jablonecké Paseky, Kokonín, Lukášov, Mšeno nad Nisou, Proseč nad Nisou, Rýnovice a Vrkoslavice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.