Hornický skanzen Stříbro
Hornický skanzen Stříbro je ve vzdušné vzdálenosti 62 km od obce Dolina?
Hornický skanzen s venkovní expozicí důlní techniky ve Stříbře pod Křížovým vrchem.
Část obce: | Krajková |
Kraj: | Karlovarský |
Okres: | Sokolov |
Správní obvod: | Sokolov |
GPS souřadnice: | 50.219744N, 12.546366E |
Adresa URL: | www.krajkova.com |
Vzdálenost meteostanice od obce Dolina: 17 km
Poslední data: 24.4.2025 07:40
Umístění: 519 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dnes má svátek Jiří a ve správním obvodu obce Sokolov se toto jméno vyskytuje přibližně 2 190x?
Stanice pro záchranu živočichů Soos je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Dolina?
Záchranou stanici pro poraněné živočichy provozuje Městské muzeum Františkovy Lázně při přírodovědném pracovišti Soos. Záchranná stanice a muzeum leží přibližně 6 km severovýchodním směrem od Františkových Lázní
Název obce Dolina se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Dolina v jednotlivých krajích: Karlovarský: 1x, Ústecký: 1x.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Karlovarském kraji 293 218 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem v Karlovarském kraji je Klínovec (1 244 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Ohře (320 m n.m.).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Sokolov jsou: Petr (2 250x), Jiří (2 190x), Jan (2 172x), Jana (1 923x), Josef (1 659x), Marie (1 548x), Pavel (1 475x), Miroslav (1 362x), Martin (1 309x), Jaroslav (1 264x), Tomáš (1 226x), Anna (1 101x), Václav (1 069x), Eva (1 066x), František (1 055x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 80 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Sokolov jsou: Novák (247x), Nováková (231x), Svobodová (166x), Svoboda (161x), Dvořák (153x), Černá (144x), Sivák (141x), Černý (140x), Dvořáková (139x), Novotná (133x), Novotný (123x), Siváková (117x), Horváth (112x), Horváthová (106x), Kováč (102x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.