Historie obce Tři Sekery
Ještě v 15. století se rozprostíral v místě dnešních Tří Seker hluboký prales, kterým běželo jen pár úzkých stezek, které vycházely z pralesa až u Úšovic. Celé území střežili Chodové a jejich služba byla řízena z hradu Tachov.
Podle pověsti projížděli tímto hraničním lesem norimberští formani, kteří byli se svým zbožím v Tachově a odtud se vydali do Chebu. Chtěli si zkrátit cestu a vydali se nejkratším směrem přes hluboký les. Zde však nebylo žádných cest pro povozy a kupci se tudy prodírali jen velmi pomalu. V hustém lese je zastihla noc a byli nuceni přenocovat. Rozbili tu tábor a když se ráno probudili a rozhlíželi se, nacházeli kolem sebe lesknoucí se kameny. Podle velké váhy a lesku odhadli, že je to stříbrná a měděná ruda. Nadšeni nálezem, rozhodli se, že si místo označí. Udělali tři zářezy sekerou do mohutné jedle a pokračovali v cestě. Když pak doma vzorky zkoumali, potvrdilo se, že mají vysoký obsah mědi. Horníci z Norimberku se rozhodli, že se tam vydají. To udělali, postavili tu své chýše, přivedli s sebou rodiny a pustili se tu do těžby. Vzniklo hornické sídlo Tři Sekery a mělo vlastní znak: velkou jedli na stříbrném poli, která má v kořenech tři stříbrné sekery. Tato jedle měla být v místě, kde později stál hostinec Grüner Baum (Zelený strom). To byl znak Tři Seker Tachovských. Později vzniklé Tři Sekery Kynžvartské měly poněkud odlišný znak - snop obilí, na něm tři stříbrné sekery a německý nápis Königswarter Dreihacken.
Nález rudy v Tachovském lese spadal časově do 15. století. První písemná zpráva v Tachovském archivu je z roku 1529 a uvádí nové sídlo v Tachovském lese jako "Drey Hockhenn". Byl to tachovský majetek. Roku 1538 se uvádí těžba měděné rudy a pro toto místo byly uděleny tachovskému pánu Kašparu Pluhovi první hornické svobody. Po jeho smrti těžba upadala, neboť v dopise císaře Rudolfa II. z 1. září 1606 se uvádí, že "na našem tachovském panství u Tří Seker u Drmoulu je staré zastavené hornické dílo na měděnou rudu".