Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Část obce: | Jeseník nad Odrou |
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Nový Jičín |
Správní obvod: | Nový Jičín |
GPS souřadnice: | 49.605462N, 17.882900E |
Adresa URL: | www.jeseniknadodrou.cz |
Části obce Jeseník nad Odrou: Blahutovice, Hrabětice, Hůrka, Polouvsí
Vzdálenost meteostanice od obce Hrabětice: 7 km
Poslední data: 18.4.2025 07:00
Umístění: 274 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Nejčastější jména ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Petr (1 339x), Jan (1 241x), Marie (1 206x), Jana (1 195x), Jiří (1 172x), Pavel (956x), Tomáš (953x), Josef (906x), Martin (837x), Miroslav (775x), Anna (754x), Jaroslav (743x), Zdeněk (665x), Eva (664x), Ludmila (563x)?
Název obce Hrabětice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Hrabětice v jednotlivých krajích: Liberecký: 1x, Jihomoravský: 1x, Moravskoslezský: 1x.
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Nový Jičín s 22 468 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 9 km?
Město Nový Jičín leží zhruba 20 km severovýchodně od Hranic, 32 km jihozápadně od Ostravy, 54 km východně od Olomouce na jižním okraji Moravské brány v Podbeskydské pahorkatině. Dělí se na části Bludovice, Kojetín, Loučka, Nový Jičín, Straník a Žilina.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Valérie a ve správním obvodu obce Nový Jičín se toto jméno vyskytuje přibližně 23x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Hrabětice?
Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Horáková (222x), Horák (220x), Bartoň (207x), Bartoňová (178x), Černoch (161x), Hanzelka (158x), Černochová (156x), Hanzelková (156x), Davidová (123x), Kudělka (122x), Mička (120x), Kudělková (119x), David (119x), Macíček (112x), Šimíček (107x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Hrabětice?
Nejnavštěvovanější skanzen v ČR – Valašské muzeum v přírodě – vznikl v Rožnově pod Radhoštěm a rozprostírá se ve zdejším lázeňském parku a přiléhajícím svahu, zdvihajícím se nad řekou Rožnovská Bečva.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.