Památky a zajímavosti Blovice
Město Blovice a jeho okolí se může pyšnit řadou kulturních památek: zámek Hradiště, kde se nachází Muzeum jižního Plzeňska, kostel sv. Jana Evangelisty, socha sv. Jana Nepomuckého (1702), barokní sousoší Ukřižování (1727), socha archanděla Michaela, židovský hřbitov.
Dominantou města je zámek Hradiště, který vznikl v 18. století v místech bývalé tvrze a do dnešní podoby byl přestavěn v roce 1873. Dnes v jeho budově sídlí Muzeum jižního Plzeňska s překrásnými expozicemi, součástí zámku je také kaple sv. Ondřeje, která slouží městu jako obřadní síň.
Na místě původně gotického kostela ze 14. století stojí kostel sv. Jana Evangelisty, který byl postaven v letech 1760-1767 v barokním stylu. Před budovou radnice stojí pískovcová socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1702.
V Blovicích se nachází i několik domů památkově chráněných, třeba pozdně klasicistní štítové domy na náměstí čp. 23 a 24. V Americké ulici k nim patří dům z období pozdního biedermeieru čp. 31 a v Hradišťské ulici empírové domy čp. 148 a 149. Původně měšťanský dům čp. 148 ředitele školy Františka Raušara věnoval jeho majitel městu pro zřízení muzea. Okresní muzeum Plzeň-jih zde sídlilo do roku 2002 a poté se přemístilo do areálu zrekonstruovaného zámku Hradiště. Nyní se v budově nachází kanceláře Městského úřadu Blovice.
Na zalesněném návrší nad řekou Úslavou v části Bohušov stojí barokní sousoší sv. Kříže (Ukřižování) z roku 1727, doplněné andílky a Máří Magdalénou.
Pod hrází rybníka Cecima se nachází židovský hřbitov, založený údajně již roku 1683 s dochovanými barokními a klasicistními náhrobky. K přístupové cestě na úpatí návrší se sousoším Ukřižování byla roku 1943 přemístěna socha archanděla Michaela z roku 1748.