Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Část obce: | Jablonec nad Jizerou |
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Semily |
Správní obvod: | Jilemnice |
GPS souřadnice: | 50.714824N, 15.450005E |
Adresa URL: | www.jablonecnjiz.cz/ |
Části obce Jablonec nad Jizerou: Blansko, Bratrouchov, Buřany, Dolní Dušnice, Dolní Tříč, Horní Dušnice, Hradsko, Končiny, Stromkovice, Vojtěšice
Vzdálenost meteostanice od obce Končiny: 8 km
Poslední data: 21.2.2025 17:30
Umístění: 660 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Zámek Hrubý Rohozec je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Končiny?
Státní zámek a národní kulturní památka Hrubý Rohozec leží ve stejnojmenné městské části na severozápadním okraji města Turnova, v části Hrubý Rohozec. Státní zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem,
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Jablonec nad Nisou s 42 987 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 20 km?
Město Jablonec nad Nisou je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. Obec má tyto části: Jablonec nad Nisou, Jablonecké Paseky, Kokonín, Lukášov, Mšeno nad Nisou, Proseč nad Nisou, Rýnovice a Vrkoslavice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Končiny se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Končiny v jednotlivých krajích: Liberecký: 1x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 1x.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.