Název obce Liberec XXIX-Kunratice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Část obce: | Liberec |
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Liberec |
Správní obvod: | Liberec |
GPS souřadnice: | 50.913443N, 15.021523E |
Adresa URL: | www.liberec.cz |
Části obce Liberec: Liberec I-Staré Město, Liberec II-Nové Město, Liberec III-Jeřáb, Liberec IV-Perštýn, Liberec IX-Janův Důl, Liberec V-Kristiánov, Liberec VI-Rochlice, Liberec VII-Horní Růžodol, Liberec VIII-Dolní Hanychov, Liberec X-Františkov, Liberec XI-Růžodol I, Liberec XII-Staré Pavlovice, Liberec XIII-Nové Pavlovice, Liberec XIV-Ruprechtice, Liberec XIX-Horní Hanychov, Liberec XV-Starý Harcov, Liberec XVI-Nový Harcov, Liberec XVII-Kateřinky, Liberec XVIII-Karlinky, Liberec XX-Ostašov, Liberec XXI-Rudolfov, Liberec XXII-Horní Suchá, Liberec XXIII-Doubí, Liberec XXIV-Pilínkov, Liberec XXIX-Kunratice, Liberec XXV-Vesec, Liberec XXVIII-Hluboká, Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou, Liberec XXXI-Krásná Studánka, Liberec XXXII-Radčice, Liberec XXXIII-Machnín, Liberec XXXIV-Bedřichovka, Liberec XXXV-Karlov pod Ještědem
Vzdálenost meteostanice od obce Liberec XXIX-Kunratice: 3 km
Poslední data: 11.4.2025 11:30
Umístění: 336 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Liberec XXIX-Kunratice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dřevěný kostel sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Liberec XXIX-Kunratice?
Dřevěný kostel sv. Kryštofa je vskutku jedinečnou památkou s bohatou historií. Kostelík stojí uprostřed hřbitova, ve stráni, na pravém břehu Rokytky
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Liberec s 96 356 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 17 km?
Město Liberec leží asi 91 km severovýchodně od Prahy a s hlavním městem ho spojuje R10 resp. R35. Liberec leží blízko trojmezí státních hranic s Německem a Polskem. Liberec je statutárním městem a sídlem Libereckého kraje.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Liberec jsou: Jan (4 366x), Jiří (4 297x), Petr (3 885x), Jana (3 739x), Martin (2 757x), Tomáš (2 596x), Pavel (2 596x), Jaroslav (2 575x), Josef (2 528x), Eva (2 311x), Marie (2 290x), Hana (2 075x), Miroslav (2 022x), Kateřina (1 839x), Lenka (1 752x)?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 101 km od obce Liberec XXIX-Kunratice?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Liberec jsou: Novák (458x), Nováková (450x), Novotná (383x), Svobodová (377x), Svoboda (373x), Novotný (349x), Černá (290x), Černý (280x), Pavlů (250x), Kučerová (246x), Procházková (235x), Kučera (229x), Dvořáková (216x), Horáková (215x), Procházka (211x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Izabela a ve správním obvodu obce Liberec se toto jméno vyskytuje přibližně 22x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.