V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Část obce: | Manětín |
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Plzeň-sever |
Správní obvod: | Kralovice |
GPS souřadnice: | 50.016442N, 13.159531E |
Adresa URL: | www.manetin.cz |
Části obce Manětín: Brdo, Česká Doubravice, Hrádek, Kotaneč, Lipí, Luková, Mezí, Rabštejn nad Střelou, Radějov, Stvolny, Újezd, Vladměřice, Vysočany, Zhořec
Vzdálenost meteostanice od obce Luková: 18 km
Poslední data: 18.4.2025 17:40
Umístění: 414 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Valérie a ve správním obvodu obce Kralovice se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Název obce Luková se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Luková v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 1x, Olomoucký: 1x.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kralovice jsou: Soukup (78x), Soukupová (72x), Kučera (70x), Novák (62x), Kučerová (62x), Nováková (58x), Koudelová (58x), Koudele (56x), Černý (54x), Lavičková (54x), Benešová (54x), Lavička (53x), Procházka (52x), Vopatová (51x), Urban (51x)?
Nejčastější jména ve správním obvodu Kralovice jsou: Václav (883x), Jiří (660x), Marie (606x), Jana (589x), Jan (580x), Josef (578x), Petr (520x), Jaroslav (512x), Pavel (501x), Martin (394x), Tomáš (332x), Miroslav (327x), Hana (316x), Jaroslava (297x), František (297x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Karlovy Vary s 41 716 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 32 km?
Karlovy Vary leží přibližně 120 km jihozápadně od Prahy. Jsou největším a nejznámějším lázeňským městem. K místním částem patří Bohatice, Čankov, Cihelny, Doubí, Drahovice, Dvory, Hůrky, Olšová, Vrata, Počerny, Rosnice, Rybáře, Sedlec, Stará Role a Tašovice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?