V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Část obce: | Jaroměřice |
Kraj: | Pardubický |
Okres: | Svitavy |
Správní obvod: | Moravská Třebová |
GPS souřadnice: | 49.604932N, 16.762294E |
Adresa URL: | www.jaromerice.cz |
Části obce Jaroměřice: Nový Dvůr
Vzdálenost meteostanice od obce Nový Dvůr: 15 km
Poslední data: 21.2.2025 23:40
Umístění: 402 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Nový Dvůr se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 17x?
Název obce Nový Dvůr v jednotlivých krajích: Středočeský: 3x, Jihočeský: 2x, Plzeňský: 6x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 2x, Vysočina: 2x, Moravskoslezský: 1x.
Přehrada Boskovice je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Nový Dvůr?
Vodní nádrž Boskovice na vodním toku Bělá byla dokončena v roce 1990. Nádrž slouží také jako protipovodňová ochrana. V 90. letech byla instalována malá vodní elektrárna. Díky vodárenským účelu jsou vodní sporty, rybolov a splouvání zakázané. Hráz je dlouhá 305 m, vysoká 42,5 m.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?