Dnes má svátek Anastázie a ve správním obvodu obce Vimperk se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
Část obce: | Horní Vltavice |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Prachatice |
Správní obvod: | Vimperk |
GPS souřadnice: | 48.956877N, 13.714161E |
Adresa URL: | www.hornivltavice.cz |
Části obce Horní Vltavice: Březová Lada, Polka, Račí, Slatina, Žlíbky
Vzdálenost meteostanice od obce Slatina: 17 km
Poslední data: 15.4.2025 20:40
Umístění: 746 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dnes má svátek Anastázie a ve správním obvodu obce Vimperk se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Název obce Slatina se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 14x?
Název obce Slatina v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x, Plzeňský: 4x, Karlovarský: 1x, Ústecký: 1x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 2x, Jihomoravský: 2x, Moravskoslezský: 1x.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 90 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Rozhledna Boubín je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Slatina?
Dřevěná rozhledna byla v roce 2004 postavena na vrcholu šumavské hory Boubín (1 362 m), zhruba 20 km západně od města Prachatice. Boubín je jedním z nejvyšších a nejznámějších šumavských vrcholků, a to díky přírodní rezervací Boubínský prales.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Vimperk jsou: Marie (706x), Jan (620x), Jiří (539x), Jana (512x), Josef (511x), Václav (422x), Petr (417x), František (393x), Jaroslav (363x), Pavel (298x), Miroslav (295x), Anna (276x), Zdeněk (267x), Karel (262x), Hana (260x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vimperk jsou: Voldřich (76x), Novotný (69x), Novotná (68x), Voldřichová (60x), Sova (56x), Sovová (52x), Nováková (52x), Škopek (51x), Novák (49x), Staněk (47x), Škopková (46x), Kříž (46x), Staňková (45x), Vácha (44x), Žižková (43x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?