Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Část obce: | Žďár nad Sázavou |
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Žďár nad Sázavou |
Správní obvod: | Žďár nad Sázavou |
GPS souřadnice: | 49.599962N, 15.936880E |
Adresa URL: | www.zdarns.cz |
Části obce Žďár nad Sázavou: Mělkovice, Radonín, Stržanov, Veselíčko, Žďár nad Sázavou 1, Žďár nad Sázavou 2, Žďár nad Sázavou 3, Žďár nad Sázavou 4, Žďár nad Sázavou 5, Žďár nad Sázavou 6, Žďár nad Sázavou 7
Vzdálenost meteostanice od obce Stržanov: 19 km
Poslední data: 19.4.2025 09:00
Umístění: 500 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Žďár nad Sázavou jsou: Sobotka (244x), Novotná (232x), Sobotková (230x), Dvořáková (218x), Dvořák (206x), Novotný (199x), Doležalová (174x), Němec (159x), Doležal (152x), Musilová (131x), Svobodová (129x), Němcová (128x), Rosecký (117x), Musil (116x), Svoboda (115x)?
Dnes má svátek Rostislav a ve správním obvodu obce Žďár nad Sázavou se toto jméno vyskytuje přibližně 80x?
Název obce Stržanov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Žďár nad Sázavou jsou: Marie (1 960x), Jiří (1 309x), Jan (1 280x), Josef (1 245x), Jana (1 170x), Petr (1 081x), Pavel (938x), Jaroslav (885x), Martin (796x), František (788x), Tomáš (687x), Hana (676x), Miroslav (647x), Zdeněk (617x), Eva (595x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.