Lázně Poděbrady
Lázně Poděbrady je ve vzdušné vzdálenosti 52 km od obce Bernartice?
Společnost Lázně Poděbrady je největší poskytovatel lázeňské péče ve Středočeském kraji.
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Benešov |
Správní obvod: | Vlašim |
GPS souřadnice: | 49.675566N, 15.129149E |
Nadmořská výška: | 400 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1375 (650 let) |
Katastrální výměra: | 1 011 ha |
Počet obyvatel: | 222 |
PSČ: | 257 69 |
Adresa URL: | www.bernartice-borovsko.cz |
Části obce Bernartice: Borovsko
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Vlašim s 10 913 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 17 km?
Vlašim bývá často nazývána srdcem Podblanicka. Ve vzdálenosti 17 km severozápadně leží město Benešov, 36 km jihozápadně město Tábor, 36 km severozápadně město Říčany a 38 km jihovýchodně město Humpolec.
Název obce Bernartice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Bernartice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x, Plzeňský: 2x, Královéhradecký: 1x, Olomoucký: 1x.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V roce 2025 slaví obec Bernartice výročí 650 let od první písemné zmínky 1375.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?