Rozhledna Strážný vrch
Dřevěná rozhledna s kamennou podezdívkou byla dokončena v roce 2006 a najdeme ji na Strážném vrchu (601 m) zhruba 1 km východně od obce Merboltice, cca 25 km jihovýchodně od Děčína.
Část obce: | Žandov |
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Česká Lípa |
Správní obvod: | Česká Lípa |
GPS souřadnice: | 50.670887N, 14.359218E |
Adresa URL: | www.zandov.cz/ |
Části obce Žandov: Dolní Police, Heřmanice, Novosedlo, Radeč, Valteřice, Velká Javorská
Vzdálenost meteostanice od obce Velká Javorská: 13 km
Poslední data: 4.3.2025 18:20
Umístění: 293 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Aquacentrum Teplice je ve vzdušné vzdálenosti 37 km od obce Velká Javorská?
Aquacentrum Teplice je plavecký a rekreační areál s termální vodou. Kromě 25 m dlouhého plaveckého bazénu a dětského brouzdaliště najdete ve vnitřní části skluzavku či tobogán. Dále také klasickou saunu s venkovním ochlazovacím bazénkem.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Velká Javorská se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na hoře Říp je ve vzdušné vzdálenosti 32 km od obce Velká Javorská?
Románská rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na vrcholku hory Říp byla postavena na místě dřevěného kostela roku 1126 na památku vítězné bitvy knížete Soběslava I.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.