Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Část obce: | Bezvěrov |
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Plzeň-sever |
Správní obvod: | Kralovice |
GPS souřadnice: | 49.976240N, 13.015814E |
Adresa URL: | www.bezverov.cz |
Části obce Bezvěrov: Buč, Chudeč, Dolní Jamné, Krašov, Nová Víska, Potok, Služetín, Světec, Vlkošov, Žernovník
Vzdálenost meteostanice od obce Žernovník: 23 km
Poslední data: 24.4.2025 12:20
Umístění: 414 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Dnes má svátek Jiří a ve správním obvodu obce Kralovice se toto jméno vyskytuje přibližně 660x?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 37 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Název obce Žernovník se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Žernovník v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Jihomoravský: 1x.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 269 km od obce Žernovník?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kralovice jsou: Soukup (78x), Soukupová (72x), Kučera (70x), Novák (62x), Kučerová (62x), Nováková (58x), Koudelová (58x), Koudele (56x), Černý (54x), Lavičková (54x), Benešová (54x), Lavička (53x), Procházka (52x), Vopatová (51x), Urban (51x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Kralovice jsou: Václav (883x), Jiří (660x), Marie (606x), Jana (589x), Jan (580x), Josef (578x), Petr (520x), Jaroslav (512x), Pavel (501x), Martin (394x), Tomáš (332x), Miroslav (327x), Hana (316x), Jaroslava (297x), František (297x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?