Ubytování a restaurace Bílov
V Bílově je prodejna potravin, která se nachází nedaleko obecního úřadu.
Ubytovat se je možné v chatě Betynka, která se nachází v obci Stará Ves.
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Nový Jičín |
Správní obvod: | Bílovec |
GPS souřadnice: | 49.734070N, 18.001612E |
Nadmořská výška: | 347 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1329 (696 let) |
Katastrální výměra: | 1 040 ha |
Počet obyvatel: | 597 |
PSČ: | 743 01 |
Adresa URL: | www.bilov.cz |
V Bílově je prodejna potravin, která se nachází nedaleko obecního úřadu.
Ubytovat se je možné v chatě Betynka, která se nachází v obci Stará Ves.
Ubytování - penziony Olbramice
Domek s výhledem na Beskydy ve vesnici Olbramice se nachází v oblasti Oderských vrchů. Součástí je zahrada o rozloze 400 metrů čtverečních s bazénem v letní sezóně, vyhřívaným sudem a zastřešenou terasou s grilem a venkovním posezením. Domek je pro 13 osob...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Bílov: 8km
Vzdálenost meteostanice od obce Bílov: 5 km
Poslední data: 22.2.2025 18:30
Umístění: 251 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 21 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Název obce Bílov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Bílov v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Moravskoslezský: 1x.
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.