Historie obce Bítov
První dochovaná zpráva o obci Bítov pochází z roku 1377. V dokumentu je uvedeno, že ves Bítov držel vladyka Ješek z Bítova, patrně jeden z příslušníků v 15. století velmi rozvětveného rytířského rodu Bítovských z Bítova. V 16. století je obec připojena k bíloveckému panství a potomci Bítovských se usídlují v jiných oblastech Slezska. Z roku 1606 je znám první souhrnný popis Bítova. Je v něm uvedeno, že obec měla tehdy 16 usedlostí, 1 fojtství, 11 usedlostí selských, 1 zahradnickou, 2 chalupnické a 1 vodní mlýn v údolí za vsí. Počet obyvatel Bítova nebyl tehdy větší než 100 - 120 lidí. Obyvatelé se živili pěstováním obilí a chovem dobytka, zejména ovcí. V roce 1696, vlivem strádání obyvatel za třicetileté války, se jejich počet snížil. Po velkých selských rebeliích v roce 1775 byla v Čechách a na Moravě poddaným snížena robota. Poměry se nadále ještě zlepšily po roce 1781, kdy bylo zrušeno nevolnictví. V tomto období již začali mnozí hledat práci ve vznikajících textilních manufakturách v blízkém Bílovci. Mnozí začali navštěvovat školu v sousedních Lubojatech. Roku 1848 došlo ke zrušení roboty a začal rychlý rozvoj tovární výroby v blízkém Bílovci. V tomto období národní obrody byl založen v roce 1896 samostatný hasičský sbor. Vznikla také škola. Začalo úsilí o získání obecní samosprávy. Byla provedena elektrifikace obce. V obci byly 3 obchody se smíšeným zbožím, kovářství, stolařství, krejčovství, studnařství a hostinec.
Rozvoj obce byl přerušen 10. října 1938 německou okupací. Osvobozovací boje si vyžádaly životy 7 vojáků a 3 obyvatel obce. Po osvobození následoval další rozvoj obce. Byla postavena nová budova obecního úřadu a opravena škola.
V roce 1975 byla postavena nová prodejna potravin a v roce 1977 nová požární zbrojnice. V tomto období byl v obci vybudován vodovodní systém. Na všech těchto akcích se velkou mírou podíleli místní občané. Na základě výsledku referenda obyvatel obce získal Bítov v roce 1996 opět svou samostatnost.