Památky a zajímavosti Maňovice
Na návsi dnes stojí šestiboká rekonstruovaná kaplička s jehlancovou střechou a zvoničkou. Ve vesnici se nachází několik pamětních křížů, které vznikly jako připomenutí významných událostí nebo jako poděkování za odvrácená neštěstí. Dalšími památkami jsou boží muka a památníky obětem války.
Kaple u rybníčka na návsi a před kaplí morový sloup z r. 1713, kaple je pravděpodobně starší z dob 30 leté války v roce 1938 byla rekonstruována do dnešní podoby za starosty Josefa Zábranského z č.p. 1.
Boží muka z r. 1847, 1874, 1883, 1883, 1846, 1916 a další.
Památník na 50 let od zrušení roboty
Kamenný drak z r. 1905 se zděnou kamennou ohrádkou a kovaným plotem; drak má na hlavě vztyčený kamenný kříž; draka nechal zhotovit starosta Antonín Raška a kamennou ohrádku s kovaným plotem potom jeho synovec, starosta František Klozar č.p.13, v r. 1927.
Pomník obětem první světové války z r. 1920 - již nestojí na původním místě - stál těsně u hasičské zbrojnice a částečně bránil v přístupu, proto byl přemístěn.
Památník na konec 2. a začátek 3. milénia s nápisem Maňovičtí hasiči sobě a budoucím - z r. 2000.
U čp. 13 je stavba - část původního obytného stavení - západní část, která sloužila jako opevněný špýchar, který neměl žádná okna, jen střílny, které se s nepatrnými úpravami dochovaly dodnes - vnější otvory střílen byly cihlami upraveny do tvaru kalicha. Za druhé světové války byla do jižní stěny vybourána vrata a stavba byla používána jako kovárna. Stavba má 110 cm silné zdi, a cihelnou klenbu, takže byla bezpečná proti útoku dělostřelců a odolná proti vypálení střechou. Původ je směrován do období třicetileté války - asi 1630. Pozdější východní obytná přístavba nese znaky období za Marie Terezie asi 1750.