Současnost obce Kyšice
V obci můžete najít obení úřad, český svaz žen, zdravotní zařízení, mateřskou školu, hospodu, pekařství, uměleckou galerii, knihovnu a dokonce i zimoviště cirkusu.
V současnosti se v obci nepravidelně konají taneční zábavy. Každoročně se zde pořádá tradiční předmájový večer a pouť. Pro nejrůznější kulturní a společenské akce slouží obcí udržovaný kulturní dům s pohostinstvím.
Místní tělovýchovná jednota Sokol se tradičně věnuje české házené. Světlou stránkou kulturního života je obecní knihovna, která je občany pravidelně navštěvována.
V obci je od roku 1924 vedena kronika. Při slavnostních příležitostech bývá veřejně vystavena. Kopie kroniky je možna k nahlédnutí v obecní knihovně. Současným kronikářem obce je Ing. Slavomír Racek.
Kyšickým rodákem, který se ve světě bezesporu nejvíce proslavil, byl básník a humanista Šimon Bouček zvaný Venkovánek, učeně nazývaný Simon Fagellus Villaticus. Narodil se v Kyšicích kolem roku 1473 v rodině kyšického rychtáře. Rodiče později statek prodali a přestěhovali se do Plzně. Bouček velmi cestoval po Evropě a studoval. Byla to Vídeň, Trenčín v Uhrách, polský Krakov, Lipsko, Bologna. Působil na školách v Praze a Plzni, kde byl rektorem. Později byl členem pražské kapituly u sv. Víta. Své básnické dílo vydal souborně v letech 1535-1538 ve spisu Opuscula. Jeho verše byly také přejaty do sbírky Farrago, která vyšla v roce 1561 a která obsahuje básně více než 50 českých básníků a i zahraničních příspěvků. Jeho život skončil ve věku 75 let 31.1.1549 v Praze sebevražedným skokem z Prašného mostu.