Památky a zajímavosti Poustka
Nejvýznamnější památkou v obci Poustka je románský ministeriální hrad Seeberg z konce 12. století, který byl později přestavěn v gotickém a následně v renesančním slohu. Prostory hradu se skládají z vlastního jádra hradu a hospodářského předhradí s hospodářskými staveními a barokní stodolou. Samotný hrad se skládá ze dvou částí - románského a gotického paláce, jež jsou doprovázeny renesančním křídlem s arkádovou chodbou v nádvoří.
Na hradě se nachází několik výstavních expozic. Stěžejní je výstavy vývoje interiérů a nábytku 19. století. V předhradí ve stodole je instalována etnografická expozice s lidovým uměním Chebska. Věžová roubená sýpka z roku 1717 a brázděná kolna z roku 1809. Ve stodole nalezneme velkou sbírku hospodářského náčiní z minulých století.
Z dalších významných památek je nutno jmenovat kapličku u studánky z roku 1712, dokládající nehodu paní Junkerové s třemi dětmi, jimž se překotil kočár ze strmé cesty, ale nic vážného se nestalo.Dále je zde Husarský kříž z období 7 leté války a pozůstatek pomníku mrtvých vojáků ze Seebergu z 1. světové války. Přibylo tam i 23 jmen seeberských mužů, kteří bojovali v německé armádě za 2. světové války.
Kostel svatého Wolfganga v Ostrohu je úzce spjat s hradem Seeberg a je významnou památkou celostátního významu, zapsanou v seznamu historických kulturních památek prvořadého významu. Naše obec má šanci zachovat tuto památku pro další generace a využít ji ke kulturním akcím širokého rozsahu.
Hlavním majitelem církevní stavby byla plzeňská diecéze Římsko-katolické církve. I když byla provedena projektová dokumentace na opravu střešních krovů, neměla církev dostatek prostředků na opravu.Z Krajského úřadu Karlovarského kraje získala církev v letech 2004 a 2005 250.000,- Kč a naše obec sponzorovala v těchto letech práce na kostele 35.000 korunami a místní podnikatelé 15.000 korunami. Církev však nepočítala s dalším církevním využitím kostela do budoucích let a tak celková oparava by se táhla desítky let. Krov kostela byl v té době v takovém stavu, kdy hrozilo zborcení hlavní konstrukce krovu, což by znamenalo konec naší druhé dominanty v obci. Bylo nutné zahájit co nejdříve opravy nejvíce postižených částí. Z těchto důvodů se naše obec dohodla s církví o bezplatném převodu kostela do majetku obce dne 1. ledna 2006. Za pomoci místních nadšenců, podnikatelů a sponzorů začala připravovat projekt na záchranu celého objektu a jeho pozdějšího využití. V tomto roce byly dořešeny i majetkové poměry přilehlých pozemků, které byly upraveny občany naší obce.
Veškeré náročné a zodpovědné práce na opravě kostela provádí firma BOLID M
V roce 2009 bude hlavní akcí opravy kostela rekonstrukce druhé části presbytáře.