V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Jindřichův Hradec |
Správní obvod: | Jindřichův Hradec |
GPS souřadnice: | 49.177646N, 14.937492E |
Nadmořská výška: | 513 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1420 (605 let) |
Katastrální výměra: | 1 360 ha |
Počet obyvatel: | 235 |
PSČ: | 377 01 |
Adresa URL: | www.velkyratmirov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Velký Ratmírov: 18 km
Poslední data: 24.4.2025 21:11
Umístění: 424 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jindřichův Hradec jsou: Marie (1 685x), Jiří (1 544x), Jan (1 522x), Jana (1 371x), Petr (1 217x), Pavel (933x), Josef (917x), Jaroslav (911x), František (821x), Hana (783x), Karel (755x), Martin (751x), Miroslav (743x), Tomáš (709x), Zdeněk (672x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Jiří a ve správním obvodu obce Jindřichův Hradec se toto jméno vyskytuje přibližně 1 544x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Jindřichův Hradec s 20 258 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 6 km?
Jindřichův Hradec je město ležící ve východní části Jihočeského kraje, 43 km severovýchodně od Českých Budějovic na řece Nežárka. Jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací.
Název obce Velký Ratmírov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jindřichův Hradec jsou: Nováková (280x), Novák (274x), Dvořáková (257x), Dvořák (249x), Svobodová (147x), Kolář (122x), Svoboda (116x), Kolářová (111x), Novotná (107x), Novotný (102x), Kovářová (97x), Marková (95x), Tůmová (91x), Němec (91x), Petrů (88x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.