O obci Kluky
Obec Kluky leží 6 km západně západně od Čáslavi. Jejími přidruženými částmi jsou Olšany, Pucheř a Nová Lhota.
Pucheř
Obec Pucheř se nachází západně od obce Kluky, směrem na Kutnou Horu. Název obce vznikl od slova pucheř - znamenající buchar, tj. zařízení na roztloukání rudy obsahující stříbro, které se vyskytovalo v širším okolí Kutné Hory. Sama osada vznikla kolem roku 1305 okolo malé tvrze, kterou založili Pucherští z Puchře. Pucheř je malá obec, kde nejsou žádné objekty občanské vybave-nosti. V současné době zde hospodaří na okolních polích několik drobných zemědělců.
Olšany
Obec Olšany se nachází jižně od Kluků. Název obce je odvozen od stromu olše, která v dávných dobách hojně rostla kolem potoka zvaného Olšanský. Jméno obce se poprvé objevuje v písemných dokladech v r. 1387. V minulosti byly Olšany připojeny k Nové Lhotě a staly se majetkem pánů z (Jmonína. Nejaktivnější složkou v obci byli vždy hasiči. Založení hasičského sboru se datuje rokem 1933. V r. 1977 byla dokončena víceúčelová budova, kde je umístěna knihovna, zasedací místnost, klubovna a garáž pro hasičskou techniku.
Nová Lhota
Obec leží 3 km jižně od Kluků. Vznik obce je možné zařadit do první poloviny 13. století, kdy za panování Přemysla 1. byly zakládány nové osady na místech dosud neobydlených. Rodiny nových vesnic byly potom po určitou dobu - lhůtu - osvobozeny od dávek a podle tohoto se ujal název Lhota, Lhotka. V průběhu dalšího století byla Lhota spojena ve velké panství s Úmonínem. V r. 1829 se stal majitelem velkostatku v Nové Lhotě Karel Schwarzenberg. V r. 1888 se v obci narodil Bedřich Havlena, italský legionář, který byl v Itálii popraven za velezradu a ohrožení Rakousko-Gherské monarchie. Na jeho rodném domě mu byla odhalena pamětní deska a k uctění jeho památky zavítal v r. 1922 do naší obce, při příležitosti návštěvy města Čáslavi, i první president ČSR, T. G. Masaryk. Dominantou obce je kostelíček sv. Jana.