Název obce Věžnička se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Jihlava |
Správní obvod: | Jihlava |
GPS souřadnice: | 49.460330N, 15.705450E |
Nadmořská výška: | 490 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1502 (523 let) |
Katastrální výměra: | 452 ha |
Počet obyvatel: | 147 |
PSČ: | 588 13 |
Adresa URL: | www.veznicka.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Věžnička: 10 km
Poslední data: 16.4.2025 01:00
Umístění: 461 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Věžnička se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jihlava jsou: Novák (572x), Nováková (555x), Dvořáková (489x), Dvořák (435x), Svoboda (348x), Novotný (341x), Svobodová (339x), Novotná (336x), Procházka (292x), Musil (286x), Procházková (280x), Musilová (268x), Pokorná (216x), Krejčí (216x), Sobotková (203x)?
ZOO Jihlava je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Věžnička?
ZOO Jihlava se nachází zhruba 10 minut chůze od centra města v malebném údolí řeky Jihlávky. Je rozdělená do pěti kontinentů, které tak můžete navštívit během jediného dne. K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jihlava jsou: Marie (3 687x), Jan (2 905x), Jiří (2 778x), Jana (2 507x), Petr (2 438x), Josef (2 106x), Pavel (1 979x), Jaroslav (1 759x), Martin (1 708x), Tomáš (1 643x), Zdeněk (1 485x), František (1 445x), Eva (1 424x), Hana (1 400x), Miroslav (1 360x)?
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 53 km od obce Věžnička?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Irena a ve správním obvodu obce Jihlava se toto jméno vyskytuje přibližně 332x?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Skanzen Vysočina - Veselý Kopec je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Věžnička?
Soubor lidových staveb a řemesel Vysočina se rozkládá v kopcovité krajině Českomoravské vrchoviny. Skanzen Vysočina je tvořen bývalým předměstím Hlinska a několika historickými osadami obce Vysočina
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.