Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Kraj: | Olomoucký |
Okres: | Jeseník |
Správní obvod: | Jeseník |
GPS souřadnice: | 50.185117N, 17.051498E |
Nadmořská výška: | 694 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1561 (464 let) |
Katastrální výměra: | 2 508 ha |
Počet obyvatel: | 170 |
PSČ: | 788 25 |
Adresa URL: | www.obecostruzna.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Ostružná: 8 km
Poslední data: 18.4.2025 20:40
Umístění: 538 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 96 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Název obce Ostružná se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dřevěná kaple sv. Kryštofa na Paprsku je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Ostružná?
Kaple sv. Kryštofa byla vystavěna v roce 2009, v těsné blízkosti horského hotelu Paprsek, nacházejícího se na rozhraní tří horských celků – Hrubého Jeseníku, Rychlebských hor a Králického Sněžníku
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jeseník jsou: Jan (1 164x), Jiří (1 114x), Petr (1 101x), Marie (981x), Jana (904x), Josef (861x), Pavel (731x), Anna (663x), Jaroslav (633x), Miroslav (627x), Martin (600x), Tomáš (585x), Eva (521x), Zdeněk (459x), Michal (452x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Valérie a ve správním obvodu obce Jeseník se toto jméno vyskytuje přibližně 7x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jeseník jsou: Nováková (92x), Procházka (81x), Novák (75x), Svobodová (64x), Horáková (64x), Pospíšilová (62x), Pospíšil (60x), Navrátilová (58x), Horák (57x), Procházková (56x), Svoboda (54x), Navrátil (52x), Zapletal (51x), Novotná (51x), Konečná (49x)?