Historie obce Praha 17
První písemná zmínka o vsi Řepy je na falzu z roku 1264, které se hlásí až do doby Břevnovského kláštera, kde je ves Řepy uváděna jako klášterní majetek a její původní jméno bylo Zepy. Současný název se často vysvětloval přítomností vytrvalé rostliny řepíku, která se hojně vyskytuje na suchých, travnatých nebo křovinatých místech či podle zemědělské plodiny řepy.
V dalších stoletích se Řepy proslavily hlavně díky zločinci Babinskému, který je zde pohřbený. Bývala tu i ženská věznice. Rozvoj Řep ale nastal až po roce 1968, kdy byly připojeny ku Praze, v rámci menšího rozšíření města.
Na začátku 80. let se na jih od původní vesnice začalo postupně v několika etapách přistavovat velké sídliště pro dvacet tisíc obyvatel. Začalo se od východu, směrem od Motola a postupovalo se podél železniční trati, kde je dnes jižní část sídliště, takže bylo možné severní oblast mezi tratí a starými Řepy dokončit do roku 1991. Nejprve se vybudovala část jižně od ulice Makovského (východo-západní osa sídliště) u trati, s výstavbou mezi starými Řepy a touto ulicí se pokračovalo ještě i po roce 1990. Ačkoliv následně vzhledem k změnám společenských poměrů výstavba sídliště ustala, v plánu bylo ještě rozšíření i v budoucích letech; hlavně směrem na západ ke Zličínu. Od podzimu roku 1988 je také v provozu tramvajová trať.