Památky a zajímavosti Praha 17
Historickou dominantu Řep tvoří kostel sv. Martina.
K dalším významným památkám patří kostel Panny Marie Vítězné na Bílé hoře.
Roku 1628 položil císař Ferdinand II. základní kámen ke klášteru, který byl zasvěcen Panně Marii. Vzhledem k tomu, že se předpokládalo protažení stavby, byla poblíž postavena kaple bez uvedeného data, aby se v ní zatím konaly bohoslužby. Roku 1704 došlo k jejímu opravení a vysvěcení. V roce 1828 byl kostel převeden pod správu břevnovského opatství svatého Benedikta, v jehož držení je dodnes. Do klášterního komplexu Panny Marie Vítězné již od jeho vzniku putovaly tisíce poutníků z celých Čech.
Oblíbená poutní tradice byla podnětem vzniku další slavné pouti - cesty od Hradčan až ke klášteru v Hájku u Jenče. Velká hospoda na Bílé hoře je ukázkou typického formanského pohostinského zařízení z konce 18. století.
Mezi další památky patří klášter Kongregace sv. Karla Boromejského, v němž se nachází kostel Svaté rodiny. V současnosti zde řádové sestry pečují o dlouhodobě nemocné pacienty a provozují tu denní stacionář. Na sklonku svého života působil v tomto klášteře jako zahradník proslulý loupežník Václav Babinský. Jeho ostatky spočívají na vězeňském hřbitově. Tento hřbitov je součástí hrobového areálu a zahrnuje i část hrobových míst sester řádu sv. Karla Boromejského. Jde o kulturní památku vyhledávanou historiky, filmaři i širokou veřejností.
Hřbitov v Praze Řepích v Žalanského ulici se skládá ze tří hlavních částí. Je zde civilní hřbitov, hřbitov kongregace sester sv. Karla Boromejského a trestanecký hřbitov. Na trestaneckém hřbitově jsou pochovávány trestanky, které zemřely v řepské trestnici, mimo ně je v levém rohu od vstupu na hřbitov, hrob loupežníka Václava Babinského, který byl po odpykání trestu až do své smrti zahradníkem v místním klášteře. (Klášter sv. Karla Boromejského - Kostel sv. Rodiny)